RoklenFx: „Očištěná“ Hillary pomohla dolaru k 1,103 EURUSD

Poslední den před americkými prezidentskými volbami vyzněl ve prospěch dolaru. Americká měna se vůči té evropské dostala na 1,103 EURUSD. Na páru s korunou jsme pak byli svědky hodnot kolem 24,48 USDCZK. Eurokoruna bez výraznějších změn na 27,02 EURCZK.

Hlavním motorem dolarových zisků bylo „očištění“ Hillary Clintonové a jejích emailů z doby, kdy zastávala post ministryně zahraničních věcí. Tuto informaci přineslo FBI se slovy, že sledovaná konverzace neukázala žádné porušení zákoa, tudíž neexistuje důvod, proč by mělo být zahájeno trestní stíhání.

Je rozhodnuto? FBI po prověření e-mailů neplánuje Clintonovou stíhat

Toto prohlášení tak podpořilo šance Clintonové na vítězství v boji o prezidentské křeslo. Aktuální odhady serveru BBC hrají do karet demokratické kandidátce, která by získala 46 % hlasů, zatímco Trump 43 % (viz graf níže). Šetření agentury Bloomberg tento trend potvrzuje. Clintonová by podle něj získala 44 % hlasů a Trump 41 %.

Co se týče dat, z domácí ekonomiky byly zveřejněny maloobchodní tržby. Ty v září skončily pod očekáváním, a to na 4,4 %. Zítra se z ČR dočkáme průmyslové výrony a stavu devizových rezerv.

Maloobchod v září nenaplnil očekávání, růst tržeb zpomalil

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter