RoklenFx: Odpoví koruna na důvěru investorů? Aktuálně 27,035 EURCZK

Koruna  oslabila až k 27,035 EURCZK. Dolarkoruna se pak obchoduje na 24,08 USDCZK.

Během včerejška byl zveřejněn rozhovor s viceguvernérem ČNB Mojmírem Hamplem. Ten uvedl, že intervenční režim funguje, inflaci však v nízkých číslech udržují pozitivní jevy jako například nízké ceny energií. Pokud by tyto vlivy nepůsobily, ceny by se podle Hampla pohybovaly v nastavených cílových pásmech.

Na adresu zmiňovaných intervencí pak viceguvernér uvedl, že neexistuje žádný strop, což je v souladu s nepodmíněností a důvěryhodností samotného závazku.

Dnes se dočkáme podnikové důvěry, která minule skončila na 12,7 bodech. Následovat bude index spotřebitelské důvěry, kde byly půosledně vykázány 2 body, a souhrnný indikátor důvěry v ekonomice, který před měsícem skončil na 10,5 bodech.

Eurokoruna by se tak mohla obchodovat v pásmu 27,025 až 27,05 EURCZK. Dolarkorunu vidíme v rozmezí 24,00 až 24,16 USDCZK.

Dolar v pondělí opět posílil, a to dokonce krátce pod 1,120 za euro. Aktuálně se však pár již obchoduje na 1,122 EURUSD.

Co se týče dění v zahraničí, reportována byla květnová data indexu PMI sektoru služeb a průmyslu. V Německu bylo v prvním případě dosaženo výsledku 55,2 bodů, ve druhém pak 52,4 bodů. V rámci eurozóny byla ve stejném pořadí reportována čísla 53,1 bodů a 52,4. Výčet uzavírá spotřebitelská důvěra Evropy, která skončila na -7 bodech. 

Z USA byl rovněž reportován index PMI průmyslu, který v květnu dosáhl 50,5 bodů.

Dnes jsme se již dočkali německého HDP, které za první kvartál skončilo meziročním růstem o 1,6 %. Později bude zveřejněn německý ZEW index, kde se za květen očekává mírný nárůst na 49 bodů. Ze Spojených států pak přijde richmondský Fed index průmyslové aktivity, kde analytici sází na propad na 8 bodů. Výčet pak uzavírají prodeje nových domů, kde predikce pracuje s meziměsíčním nárůstem o 2 %.

Eurodolar by se tak mohl pohybovat od 1,117 až 1,128 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter