RoklenFx: Po „Béžovce“ zamíchá devizovými kartami ECB

Koruna zahajuje čtvrtek na 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem se nachází kolem 24,64 USDCZK.

V úterý byl zveřejněn rozhovor s guvernérem ČNB Jiřím Rusnokem. Ten uvedl, že banka může rozhodnutí o ukončení intervencí na oslabení koruny přistoupit i později, než je zatím diskutovaný termín druhého čtvrtletí příštího roku. Jisté je však to, že neukončí intervence dříve než v druhém čtvrtletí příštího roku. „Může to klidně být, v závislosti na splnění podmínek (především s ohledem na dosažení inflačního cíle), i v roce 2018. Pak už je to jaksi open end,“ řekl guvernér.

Eurokoruna by se měla držet v pásmu 27,02 až 24,035 EURCZK. Dolarkoruna pak od 24,58 až 26,70 USDCZK.

Dolar se po včerejším komentáři z Fedu obchoduje na 1,096 EURUSD.

Z Béžové knihy jsme se dozvěděli, že americká ekonomika udržovala od konce srpna do počátku října solidní růst. Trh práce a rodící se oživení mzdových tlaků přispěly k „převáženě pozitivnímu“ výhledu. Zhodnocení tohoto rázu, tak přispělo k celkové víře trhu v to, že by Fed mohl ještě letos zvýšit své sazby, a to s nejvyšší pravděpodobností po prezidentských volných, tedy v prosinci.

Dnes bude v rámci zahraničí hlavní událostí zasedání Evropské centrální banky. Nejprve dojde na aktualizaci úrovní hlavních úrokových sazeb. Následně pak proběhne tisková konference, kde guvernér Draghi zhodnotí ekonomický vývoj starého kontinentu a okomentuje pohled vedení banky na její používané měnové nástroje.

V tomto směru se někteří analytici domnívají, že by mohlo dojít na prodloužení trvání programu kvantitativního uvolňování, a to až za nastavenou hranici, kterou je březen 2017.

Eurokoruna by se měl pohybovat od 1,089 až 1,105 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter