RoklenFx: Podpoří data další den dolarového zpevnění?

Pátek zahajuje koruna na 27,026 EURCZK. Dolarkoruna se po včerejším posílení americké měny nachází na 23,99 USDCZK. Eurodolar se aktuálně obchoduje na 1,126 EURUSD.

Z české ekonomiky včera nepřišla žádná data. V eurozóně jsme se dočkali březnového indexu cen spotřebitelů, který meziměsíčně skončil na +1,2 %, meziročně pak stagnoval. V jádrovém vyjádření meziměsíční výsledek splnil očekávání na +1,6 %, meziročně rovněž, což odpovídá 1 %.

Ze Spojených států také přišel index cen spotřebitelů za březen. Ten meziměsíčně zpomalil na +0,1 %, meziročně pak výsledek skončil na +0,9 %. Jádrové vyjádření ukázalo meziměsíčně +0,1 %, meziročně přišlo zpomalení na +2,2 %.

Pátek bude v českých luzích a hájích opět bez dat. Rozmezí pro eurokorunu by se mohlo pohybovat od 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkoruna by se měla nacházet 23,92 až 24,07 USDCZK.

Dění v zahraniční bude zajímavější. V eurozóně bude zveřejněna únorová obchodní bilance, která by měla skončit přebytkem o velikosti 21,5 miliardy euro. Ve Spojených státech pak bude reportována průmyslová produkce za březen, kde se čeká propad o -0,2 %. Následovat bude zpracovatelská výroba, jež by měla skončit růstem o +0,1 %. Výčet uzavírá dubnová spotřebitelská důvěra měřená Michiganským indexem. Ten by se měl dle odhadů zvýšit na 91,8 bodů.

Eurodolar by se měl během dne držet v rozmezí 1,120 až 1,131 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter