RoklenFx: Podpoří euro německé HDP?

Včerejší den vyšel v neprospěch amerického dolaru. Ten i přes prvotní posílení podlehl síle eura, což mělo svůj původ především v propadu amerického akciového trhu a dalšího poklesu cen ropy. Eurodolar se tak aktuálně obchoduje kolem úrovně 1,086 EURUSD.

Dění v české ekonomice přineslo mírné posílení koruny. Na páru dolarem se aktuálně nacházíme na úrovni 24,88 USDCZK. V případě eurokoruny se neustále nacházíme v pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK.

Co se týče fundamentů, v rámci české ekonomiky je možné zmínit výsledek běžného účtu platební bilance za listopad. Reportována čísla ukázala přebytek o velikosti 12,4 miliardy korun. Z období od ledna do listopadu 2015 tak dosáhla celkového plusového salda třikrát vyššího, než jaké bylo v roce 2014.

„Pozitivní je, že aktivního salda bylo v listopadu dosaženo i navzdory již poměrně utlumenému přílivu peněz z eurofondů. Převody z rozpočtu EU vykázaly v listopadu aktivní saldo ve výši 4,9 miliardy korun,“ okomentoval výsledek hlavní ekonom finanční skupiny Roklen Lukáš Kovanda. Minulý rok se tak zapíše jako druhý od doby rozdělení Československa, kdy běžný účet skončí v plusu.

Dnes nás z českých luhů a hájů nečekají žádné další fundamenty. V rámci zahraničí bude zveřejněno HDP Německa za rok 2015, kde se očekává 1,7% růst oproti předchozím 1,6 %. Ve Spojených státech pak bude zveřejněna týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet ve stálých 27,02 až 27,03 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla pohybovat od 24,84 až 24,95 USDCZK. Eurodolar by se mohl nacházet v pásmu od 1,083 až 1,093 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter