Člen bankovní rady ČNB Holub se zřejmě přikloní ke zvýšení sazeb o 50 bb na zářijovém zasedání, tento krok připustil i pro listopad. Koruna zpevňuje pod 25,40 za euro. Dolar proti euru drží ztráty a obchoduje se nad 1,1730 EURUSD.

RoklenFx: Podrží dolar dozvuky voleb ? Aktuálně 1,092 EURUSD

Koruna zahajuje čtvrtek na 27,022 EURCZK. Na páru s dolarem se obchoduje kolem 24,72 USDCZK.

Během včerejška byla zveřejněna inflace měřená indexem cen spotřebitelů. Data ukázala meziměsíční růst o +0,3 %, meziročně přišlo rovněž lepší číslo, a to +0,8 %.

Dnes nás žádná domácí data nečekají. Eurokoruna by se měla pohybovat v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna pak od 24,65 až 24,77 USDCZK.

Dolar se po včerejším nečekaném posílení obchoduje kolem 1,092 EURUSD.

V návaznosti na dolarové „překvapení“ jsme byli rovněž svědky zvratu u měn považovaných za bezpečné přístavy. Týkalo se to především japonského jenu a švýcarského franku, které si po oznámení volebního výsledku připisovaly zisky, ovšem v průběhu dne o ně postupem času zcela přišly. Jedinou výjimkou bylo mexické peso, které si vůči dolaru své prvotní ztráty udrželo.

Dnešní den se ponese v duchu dozvuků amerických voleb. Jedinou událostí bude zveřejnění týdenní změny nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Eurodolar by se tak mohl pohybovat v rozmezí 1,087 až 1,098 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter