RoklenFx: Potvrdí data ostrov stability na koruně?

Čína vrací strach na trhy. Čínský index nákupních manažerů padl pod hranici 50 bodů, dělící útlum a růst aktivity v čínském průmyslu. Potvrdil  zpomalení ekonomiky. Asijské burzy po datech z Číny obnovily pokles a podporou jsou zprávy pro euro. Korelace pohybu mezi EURUSD a úrokovými swapy mezi Evropskou unií a Spojenými státy je na maximu od ledna tohoto roku.

Česká koruna se zklidněním na trzích v posledních dnech otestovala svá maxima z léta a včera obchodovala ke konci dne na 27,02 EURCZK. Dnešní den se při ranním obchodováním drží poblíž této úrovně, ale mírně oslabuje k 27,026 EURCZK tak, jak se na trhy v Asii po datech z tamního průmyslu vrací prodejní nálada. Ostrov stability na koruně může být dnes potvrzen po datech o nákupním indexu, značícím aktivitu v ekonomice, ale pokud se situace na trzích opět vyhrotí, tak jako minulé pondělí, můžeme očekávat opět mírné oslabení koruny.

 

Čínský průmysl zvolnil nejprudčeji za tři roky a pevný už není ani sektor služeb

Posted by Roklen24 on 31. srpen 2015

 

EURUSD dnes opět ráno v Evropě sílí po slabých datech z Číny, kde se potvrzuje mírné zpomalení. Index nákupních manažerů v Číně spadl pod hranici 50 bodů. Aisjské burzy reagovaly silným propadem a strach, který na trhu panoval minulý týden, se navrací. Potvrzuje tak, že vstupujeme do fáze vysoké kolísavosti na trzích. Euro reaguje růstem o 0,7 % k 1,1290 EURUSD.

Tento týden proběhne zasadání ECB, které může trhem opět pohnout a rozdílnost monetárních politik na obou březích Atlantiku se může zvýraznit po zasedání Fedu v půli září, kdy očekávání na zvýšení sazeb jsou nyní na úrovni 48% pravděpodobnosti.

Newsletter