RoklenFX: Potvrdí data silný růst české ekonomiky?

Česká koruna vyčkává na data. Startovací můstek v případě eurokoruny je nastaven na 27,02 EURCZK. V případě dolarkoruny pak na 25,43 USDCZK.

Včerejší den byl opět datově „nudný“. Jedinou událostí byl komentář člena bankovní rady ČNB Jiřího Rusnoka. Ten pouze potvrdil očekávání centrální banky ohledně opuštění kurzového závazku na úrovni 27 korun za euro až ke konce příštího roku.

Dnešek  bude rozhodně plodnější. V devět hodin bude totiž zveřejněna revize českého tempa růstu HDP za třetí kvartál. První odhad produktu ukázal silný meziroční růst o velikosti 4,3 %, který tehdy předčil očekávání na 4,2 %. Český statistický úřad poukázal na to, že produkt byl tažen zejména zpracovatelským průmyslem, s významným přispěním stavebnictví a obchodu. Na výdajové straně pak působily ve prospěch růstu expandující investiční aktivita, zahraniční poptávka a spotřeba domácností.

Pokud nebude revize výrazně horší, resp. lepší, neměli bychom se dočkat žádných velkých výkyvů jak na eurokoruně, tak i na dolarkoruně. Rozmezí párů by se v první případě mohlo pohybovat od 27,015 do 27,030 EURCZK, ve druhé pak od 25,38 do 25,45  USDCZK.

Eudolar po včerejším „odpočinku“ startuje na 1,0626 EURUSD. Dnes nebudou zveřejněna žádná významná kurzotvorná data. Zmínit je možné spotřebitelskou důvěru v eurozóně či indikátor podnikatelského klimatu, kde se čeká mírný meziměsíční růst z 0,44 bodů na 0,45.

Rozmezí pro eurodolar by se mohlo pohybovat od 1,0600 do 1,0640 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter