RoklenFx: Před Štědrým dnem přichází nadílka amerických dat

I přesto, že do Štědrého dne zbývá necelých 24 hodin, trhy se nezastavily, byť to v případě některých tak vypadá. Zářným příkladem může být například eurokoruna. Devizová dvojice i nadále zůstává v pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK.

Větší „vzrušení“ přináší dolarkoruna, devizový pár si během prvních dní toho týdne připsal pokles až k hranici 24,65 koruny za dolar. Během včerejšího odpoledne však přišel zvrat, který díky posílení dolaru dvojici dostal až na aktuálních 24,75 USDCZK.

V rámci české ekonomiky nás nečekají již žádné další fundamenty. Úplně poslední, který je možné zmínit, přijde v pondělí, kdy bude zveřejněn zápis z posledního zasedání České národní banky.

Pro dnešek by se eurokoruna měla pohybovat na 27,02 až 27,03 EURCZK. Dolar koruna pak od 24,70 až 24,82 USDCZK.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Co se týče děni v zahraničí, velká snůška dat přijde dnes z americké ekonomiky. Jako první budou zveřejněny odhady objednávek zboží dlouhodobé spotřeby za listopad, kde se čeká meziměsíční propad o 0,7 %, mimo dopravní prostředky by pak měl ukazatel stagnovat. Následovat budou jádrové výdaje na osobní spotřebu, kde se meziměsíčně čeká růst 0,1 %, meziročně pak +1,3%. Poté budou reportovány osobní výdaje za listopad, kde se konsensus zastavil na +0,3 %. U osobních příjmů je pak predikce za stejnou dobu nastavena na růst o velikost 0,2 %. Výčet uzavírají prodeje nových domů za listopad a index spotřebitelské důvěry Michiganské univerzity, který by měl po předchozích 91,8 bodech vrůst až na 92.

Rozmezí pro eurodolar by se mohlo pohybovat od 1,088 až 1,094 EURUSD.

 

Newsletter