RoklenFx: Překvapí korunu zasedání ČNB?

Čtvrtek zahajuje koruna na 27,027 EURCZK. Dolarkoruna se nachází na 23,53 USDCZK. Dolar se na páru s eurem obchoduje na 1,148 EURUSD.

Středa nepřinesla žádná česká data, ovšem dnešek bude mnohem pestřejší. Postará se o to dnešní zasedání České národní banky. I přesto, že se nečeká, že by její vedení přistoupilo k jakýmkoliv změnám jak v oblasti úrokových sazeb, tak i v případě intervenčního režimu, pozornost se bude ubírat především k prognóze vývoje české ekonomiky. Ta by totiž mohla napovědět, jakým směrem by se ČNB v obou zmiňovaných případech mohla v budoucnu ubírat.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet od 27,02 až 27,045 EURCZK. Dolarkounu vidíme od 23,46 až 23,60 USDCZK.

Co se týče včerejšího dění v zahraničí, dočkali jsme se indexu PMI sektoru služeb, a to jak v Německu, tak i v eurozóně. V prvním případě výsledek ukázal 54,5 bodů, ve druhém pak 53,1 bodů. Následovaly březnové maloobchodní tržby starého kontinentu, které skončily meziměsíčním propadem o -0,5 %, meziročně pak stouply o +2,1 %.

Ve Spojených státech byla reportována první statistika z trhu práce. Národní report o zaměstnanosti, který provádí agentura ADP, ukázal výrazně horší výsledek. Za duben bylo v americké ekonomice vytvořeno „pouze“ 156 tisíc nových pracovních míst. Původní očekávání pracovalo s +195 tisíci. Následovala změna produktivity v nezemědělských sektorech, která za první kvartál skončila propadem o -1,1 %.

Dnes se dočkáme pouze měsíčního ekonomického bulletinu ECB. Ze Spojených států přijde týdenní změna žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Ve večerních hodinách pak promluví šéf louisianské pobočky Fedu James Bullard.

Eurodolar by se mohl držet od 1,142 až 1,153 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter