Koruna se pohybuje do strany, drží se v rozmezí 24,31 až 24,36 EURCZK. Index S&P 500 včera zavřel pod hranicí 4000 USD.

RoklenFx: Problém brexit. Posune ČNB intervence na koruně?

Koruna zahajuje čtvrtek na 27,11 EURCZK. Dolarkoruna se nachází na 24,43 USDCZK.

Dnešní den bude pro korunu klíčový, jelikož proběhne zasedání České národní banky. Ta by se kromě rozhodnutí o hlavní úrokové sazbě měla rovněž vyjádřit k otázce brexitu a k souvisejícím rizikům pro globální a domácí ekonomku. Spekuluje se, že odchod Spojeného království z EU by mohl banku dotlačit k prodloužení intervenčního režimu na koruně, a to minimálně do konce roku 2017.

V návaznosti na to by se eurokoruna mohla držet v pásmu 27,08 až 27,14 EURCZK. Dolarkorunu vidíme v rozmezí 24,35 až 24,50 USDCZK.

Eurodolar se po včerejším zpevnění evropské měny obchodoval na 1,111 EURUSD. Aktuálně však spadl na 1,109 dolaru za euro.

Během středy jsme se dočkali reportu červnové inflace Německa měřené indexem cen spotřebitelů. Indikátor vykázal v meziměsíčním vyjádření horší než očekávaný výsledek na +0,1 %. Meziročně jsme byli svědky shody s predikcí odpovídající +0,3 %.

Ze Spojených států byly zveřejněny květnové osobní příjmy, které skončily na +0,2 %. Souběžně s tím byly za stejnou dobu reportovány osobní výdaje, jejichž výsledek ukázal +0,3 %. Jako poslední nejdůležitější byl uveden jádrový index výdajů na osobní spotřebu. Ten v květnu nakonec skončil meziměsíčně na +0,2 %, meziročně pak na +1,6 %.

Dnes bude reportována červnová míra německé nezaměstnanosti, kde se čeká setrvání na 6,1 %. Následovat bude index spotřebitelských cen eurozóny, kde predikce pracuje se stagnací, v jádrovém vyjádření pak s +0,8 %.

Z USA se dočkáme týdenní změny žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kde se čeká 267 tisíc. Dále pak Chicago index nákupních manažerů, který by měl ukázat výsledek 50,7 bodů.

Eurodolar by se tak měl držet v pásmu 1,103 až 1,115 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter