Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

RoklenFx: Probudí korunu z letargie data či ČNB?

I v pátek sedí koruna pevně na 27,021 EURCZK, tedy na spodní hranici intervenčního pásma ČNB. Dolarkoruna se po včerejším posílení americké měny obchoduje na 23,78 USDCZK.

Ve čtvrtek nebyla reportována žádná česká data. Pátek však přináší určité probuzení z datové letargie, které přichází v podobě březnového výsledku běžného účtu platební bilance. Očekávání jsou nastavena na přebytek +17 miliard korun. Následovat bude zápis z posledního zasedání ČNB.

Rozmezí pro eurokorunu by se mohlo pohybovat od 23,02 až 23,035 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla držet od 23,72 až 23,85 USDCZK.

Eurodolar rovněž pocítil sílu dolar. Momentálně se tak nachází na 1,136 EURUSD.

Během včerejška jsme se dočkali evropské průmyslové produkce. Ta v březnu skončila meziměsíčním propadem o -0,8 %, meziročně vzrostla o +0,2 %. Ze Spojených států byly reportovány dubnové ceny importů, které vykázaly +0,1 %, exportní ceny pak za tu samou dobu dosáhly +0,3 %.

Dnes z Evropy již přišla čísla ohledně německého indexu spotřebitelských cen. Ten v dubnu skončil meziměsíčním propadem o -0,4 %, meziročně stoupl o +0,1 %. Následovalo německé HDP, které meziročně rostlo o 1,6 %. Během dopoledne bude HDP zveřejněno i pro celou eurozónu. Predikce v tomto případě pracuje s mezikvartálním růstem o +0,6 % a meziročním výsledkem na +1,6 %.

Ze Spojených států bude zveřejněn dubnový index cen výrobců, který by mohl meziměsíčně stoupnout o +0,3 %, meziročně pak o +0,2 %. Následovat budou maloobchodní tržby. V jejich případě se čeká nárůst o +0,8 %. Výčet uzavírá Michigan index spotřebitelské důvěry, kde se za květen čeká mírné zlepšení na 89,5 bodů.

Eurodolar by se mel pohybovat od 1,130 až 1,139 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter