RoklenFx: Probudí ochlazení korunu ze spánku?

Česká koruna se i dnes ráno pohybuje těsně nad kurzovým závazkem ČNB kolem úrovně 27,02 EURCZK. Posilovat nemá kam, byť robustní data z ekonomiky mluví jinak, a tak se kolem těchto úrovní převaluje a čeká na nějaký impuls k oslabení, který by mohl přijít od ČNB (intervence) nebo z ekonomiky (horší data). Na data je dnešek chudý a tak snad jedině ta první možnost by mohla přijít v úvahu, posune-li se koruna ještě o malinko níže a vyprovokuje ČNB k akci. Pokud se tak nestane, očekáváme další klidný prázdninový den.

Česká ekonomika raketově roste. Robustní, zní z ČNB

Za oslabením dolaru minulý týden byla nečekaná devalvace jüanu ze strany Číny a také zklidňující se situace ohledně Řecka. Dnes by již situace kolem jüanu měla být klidnější a tak se bude pozornost trhů ubírat k makrodatům. Dnešní kalendář obsahuje evropskou obchodní bilanci a v zámoří pak podnikatelskou náladu ve státě New York. Pokud nepřijde nemilé překvapení, očekáváme spíše technické obchodování s lehkým dozníváním čínské devalvace z minulého týdne a postupným vyhlížením září a následného zasedání Fedu.

Dolar si dnes k euru bere zpět část ztracených zisků a zpevňuje k hranici 1,11 EURUSD. Koruna k dolaru taktéž mírně oslabuje a obchoduje na 24,33 USDCZK.

Koruna vs. ekonomika: Silná intervence ČNB by nepřekvapila

Newsletter