Evropské výnosy klesají, americké rostou. Dolar se obchoduje v mírné ztrátě nad 1,0840 za euro. Koruna obrátila do lehkého zisku pod 25,35 za euro.

RoklenFx: „Psycho“ hra na koruně a slabší dolar na 1,086

Česká koruna dnes mírně oslabuje na 27,092 CZKEUR a odevzdává ranní maxima, čímž odkládá šanci otestovat psychologickou hranici 27,00 koruny za euro. Po prvních zmatečných zprávách o prolomení hranice v průběhu dne se situace vyjasnila a ke skutečnému obchodu pod hranicí 27,00 nedošlo. K dokreslení obrázku, jak je situace na trhu zranitelná, dokládá odpolední vývoj, kdy po zprávách z ČNB o její intervenci na trhu při pátečním obchodování se koruna propadla až k dennímu minimu na 27,092. Náchylnost koruny k oslabení ze současných silných úrovní je tak vysoká a toto prohlášení, které nenaznačilo objem akce v pátek, ale pouze konstatovalo fakt, stačilo trhem pohnout a funguje jako psychologická hra. Koruna proti dolaru si sáhla na nové minimum od května a na krátký okamžik oslabila přes hranici 25 USDCZK. Tento pohyb se nakonec projevil jako krátkodobý a den koruna končí o něco silněji na 24,9655.

Prohlášení lokálního guvernéra Fedu Bullarda o menší šanci zvýšení sazeb již při zasedání příští týden dolaru nepomohlo a ten se prozatím odrazil od svých květnových maxim na 1,082 EURUSD. Den končí poblíž svých minim na 1,086. Na trhu je tak patrná mírná korekce zisků dolaru z minulého týdne a pro prolomení hranice eurodolaru je zapotřebí nového impulsu.

Newsletter