RoklenFx: Rally dolaru a krátké oslabení koruny k 27,04 EURCZK

Středa byla na devizových trzích poměrně akční. Dolar pokračoval i nadále ve své rally, což ho na páru s eurem dostalo až pod 1,113 EURUSD. Aktuálně se už však obchoduje na 1,114 EURUSD. Dolarkoruna se v souvislosti s tím posunula na 24,24 USDCZK. Dokonce i eurokoruna zaznamenala posun k 27,04 EURCZK, ze kterého se však vrátila zpět na 27,027.

Z evropských dat je možné zmínit německou míru nezaměstnanosti, která se stále drží na 6,1 %. Po ní byl zveřejněn index cen spotřebitelů eurozóny, který meziročně vykázal horší výsledek na 0,2 %, v jádrovém vyjádřené pak 0,8 %.

Ze Spojených států byl nejdůležitější Národní report zaměstnanosti agentury ADP. Ten ukázal, že v srpnu bylo vyjma zemědělství vytvořeno 177 tisíc nových pracovních míst, přičemž očekáváno bylo 175 tisíc. Lepší než odhadovaný výsledek tak může naznačit, že klíčová páteční data Nonfarm Payrolls by mohla skončit na poměrně dobrých číslech. A právě to by mohl být i potřebný signál k zářijovému navýšení sazeb americké centrální banky.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter