RoklenFx: Revize ekonomiky nechává korunu chladnou na 27,27

Revize českého HDP za první kvartál sice přinesla o něco nižší číslo než předešlý ukazatel, ale 4% růstem se stále příliš zemí chlubit nemůže. Koruna zůstává v klidu a na tyto údaje nereaguje. Po ranním otevření v Praze se obchoduje s mírnou ztrátou 0,07 % na 27,27 EURCZK. Drží si tak mírně slabší moment a pokračuje v cestě od svých letošních maxim. Situace v Řecku nechává korunu nadále klidnou a ta tak těží ze svého statutu bezpečného přístavu.

Euro proti dolaru si drží zisky z včerejšího odpoledne a obchoduje se poblíž maxim za posledních 24 hodin. Při ranním evropském obchodování se obchoduje s mírnou ztrátou 0,55 % na 1,1176 EURUSD. Včerejší silný pohyb po ranních silných ztrátách byl zčásti řízen i sázkou na odložení zvýšení sazeb v USA z důvodu současného vývoje v Řecku, ale svou roli bude hrát i Čína a Porto Rico, které oznámilo, že není schopné splatit své dluhy. Včerejší prohlášení guvernéra newyorského Fedu o tom, že sazby se zvednou v září, mělo spíše negativní vliv na tamní akcie, než na vývoj eurodolaru, který už svůj pohyb zřejmě vyčerpal.

Dnešní den se sleduje splátka Řecka MMF, která s největší pravděpodobností neproběhne, a existuje riziko oslabení eura ze současných hodnot. Pohyb bude ale limitován a hráči budou opět čekat na zítřejší americká data z trhu práce a referendum v Řecku přes víkend. 

Newsletter