RoklenFX: Rozhýbá vánoční trhy americké HDP?

Začíná nový týden, který bude díky vánočním svátkům o dva dny zkrácený. I přesto, že nás nečekají žádné fundamenty typu zasedání rady Evropské centrální banky či Federálního rezervního systému, nebude o zajímavá data nouze.

Tento scénář se bude týkat především dolaru. Ještě předtím má však americká měna jeden den (ten dnešní) na to, aby se „oklepala“ z událostí minulého týdne, kdy Fed po téměř deseti letech zvýšil své hlavní sazby o čtvrt procentního bodu na 0,25 až 0,5 %.

Eurodolar tak po posílení z minulého týdne zahajuje na 1,0872 EURUSD. Dnes ho nečekají žádná data, proto by se rozmezí jeho vývoje mělo pohybovat od 1,0850 až 1,0890 dolaru za euro.

Mnohem zajímavější bude zítřek, kdy bude reportován hrubý domácí produkt USA za třetí čtvrtletí. Byť jsou blížící se Vánoce svátky klidu a míru, tento fundament by eurodolar mohl ještě poměrně výrazně rozhýbat.

Co se týče dění na českém trhu, to by se mělo odvíjet především v závislosti na zahraničních fundamentech. Eurokoruna se drží a měla by se držet v rozmezí 27,02 až 27,03 EURCZK. V případě dolaru se nacházíme na 24,85 USDCZK, přičemž zde by se mohl udržet sentiment posilujícího dolaru. To by poté odpovídalo pásmu 24,75 až 24,90 koruny za dolar.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter