Dolar dnes ráno umazává část zisků nabraných po včerejším zasedání Fedu. Proti euru se obchoduje zpět nad hranicí 1,1700 EURUSD. Včerejší posílení dolaru posunulo korunu zpět k 25,40 za euro. Dnes ráno kurz nabírá zisky směrem pod tuto hranici.

RoklenFx: Rozhýbala se už konečně evropská inflace?

Česká měna zahajuje den slabší v pásmu 27,05 až 27,055 EURCZK. Dolarkoruna se nachází na 24,53 USDCZK.

Během středy byla reportována data ohledně důvěry v českou ekonomiku. V únoru se souhrnný ukazatel propadl o 1,3 bodů až na 97,1. Za tímto pádem stojí především důvěra spotřebitelů, jejichž indikátor se propadl o 3,8 bodů. Sledovaný segment již jednoduše nevnímá letošní ekonomický vývoj natolik silný, jako tomu bylo během minulého roku.

Jako další přišlo vyjádření guvernéra ČNB Miroslava Singera. Ten zopakoval, že negativní úrokové sazby nejsou ideální nástroj k podpoření růstu české inflace. Stejně tak prohlásil, že si nedovede představit jasné načasování oznámení konce intervencí.

Dnes nás z Čech nečekají žádná data. Rozmezí pro eurokorunu by se mělo pohybovat od 27,025 až po 27,06 EURCZK. Dolarkoruna by se měla držet od 24,45 až po 24,62 USDCZK.

Eurodolar se aktuálně nachází na 1,102 EURUSD. Z dat jsme se včera dočkali amerického indexu PMI sektoru služeb, který v únoru klesl z 53,2 bodů na 50,1. Následovaly prodeje nových domů za leden. Reportovaná čísla se zastavila na poklesu o velikosti 9,2 %.

Dnes už vyšla statistika z Německa, kde byl reportován GfK index spotřebitelské nálady za březen. Predikce pracovala s mírným poklesem na 9,3 bodu, nicméně index naopak lehce vzrostl na 9,5 bodu. Následovat bude lednová inflace v eurozóně měřená indexem cen spotřebitelů. Očekávání jsou nastavena na meziměsíční propad o 1,4 %, meziročně pak na lehký nárůst o 0,4 %. V harmonizovaném vyjádření by se ukazatel měl zastavit na 1 %.

V USA budou zveřejněny objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, kde se čeká +2,5 %, vyjma dopravních prostředků pak +0,2 %. Zároveň promluví dva zástupci vedení Fedu, konkrétně Lokchart a Williams. Od nich bychom se mohli dočkat alespoň částečného pohledu na aktuální situaci americké ekonomiky z hlediska politiky americké centrální banky.

Rozmezí pro eurodolar by se mělo pohybovat od 1,094 až po 1,111 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter