Nad očekávání lepší data z amerického trhu práce podporují další růst výnosů na delším konci výnosové křivky. Desetiletý bond dosáhl ročního maxima na 1,62 %. Dolar proti euru po datech sílí směrem k hranici 1,1900 EURUSD. Pokles eura oslabuje měny regionu, koruna oslabena k 26,35 za euro.

RoklenFx: Rozpolcený Fed. Zvýšit, nebo nezvýšit? Hlasy se líší

Koruna zahajuje čtvrtek na 27,022 EURCZK. Dolarkoruna se nachází na 23,87 USDCZK.

Včera nepřišla žádná česká data, což se bude opakovat i dnes. Eurokoruna by se tak měla držet v pásmu 27,02 až 27,04 EURCZK. Na páru s dolarem pak od 23,81 až 23,93 USDCZK.

Dolar má za sebou posun až k 1,131EURUSD. Aktuálně se už obchoduje na 1,132 EURUSD.

Včerejší hlavní událostí bylo zveřejnění zápisu z posledního zasedání Fedu. Dokument uvedl, že v červenci byli v rámci měnového výboru dva členové hlasující pro zvýšení sazeb. Zbytek však zvolil opatrnost. Jejich argumentem byl například stav trhu práce, kde se prý očekává zpomalení.

Dnes nás ze zahraničních dat čeká index spotřebitelských cen eurozóny, který by měl meziměsíčně vykázat propad o -0,5 %, meziročně naopak růst o +0,2 %. Následovat bude zveřejnění zápisu z posledního zasedání ECB.

Z USA bude reportována týdenní změna žádostí o podporu v nezaměstnání. Následovat bude Philadephia Fed index aktivity. V tomto případě se čeká růst z -2,9 bodů na 2 body. Výčet uzavírá předstihový indikátor, u kterého predikce pracuje s 0,3 %.

Eurodolar by se měl pohybovat od 1,126 až 1,136 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter