RoklenFx: Rozpolcený, tak i připravený Fed. A dolar?

Koruna zahajuje čtvrtek na 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem se nacházíme kolem 24,53 USDCZK.

Včera žádná česká data nepřišla ani dnes se jich nedočkáme. Eurokoruna by se měla držet v rozmezí 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkoruna od 24,48 až 24,58 USDCZK.

Dolar je i po včerejším Fedu stále na 1,100 EURUSD.

Zápis z posledního zasedání americké centrální banky potvrdil rozpolcenost měnového výboru. Ti, co hlasovali pro navýšení sazeb, se obávají, že současná situace udržování nízkých úroků nakonec vyústí v recesi. Tábor jejich oponentů naopak argumentuje nedostatečným růstem ekonomiky, nevýrazným přibližování inflace k vytyčenému cíli a především v podstatě nulovými tlaky na růst mezd.

Úrokoví „jestřábi“ tak očekávají, že další krok „normalizace“ sazeb přijde relativně brzy. „Holubice“ naopak míní, že šance na vyšší sazby je stále nízká. Kompromis má pak podobu nové formulace, kterou přinesl včerejší zápis. Měnový výbor v něm uvedl, že „prozatím“ ponechá současnou úroveň sazeb. Toto vyjádření se tak dá chápat jako náznak připravenosti na vyšší úroky.

Dnes už byla zveřejněna zářijová harmonizovaná inflace Německa, která skončila meziročně na 0,5 %. Z USA se dočkáme týdenní změny nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti. Predikce v tomto případě pracuje s 253 tisíci.

Eurodolar by se měl držet v pásmu od 1,085 až 1,115 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter