RoklenFx: Síla dolaru nevydržela. Investoři se lačně vrhli na zisky

Síla šéfky Fedu Janet Yellenové není neomezená. Potvrdil to vývoj samotného dolaru, který až do doby pokračování jejího vystoupení před americkým Senátem sílil. Bohužel, druhá míze nepřišla. Americká měna umazala část svých předchozích zisků.

Koruna tak začíná den na 27,00 EURCZK. Na páru s dolarem se obchoduje kolem 25,44 USDCZK.

Z domácích dat přijde dnes pouze index dovozních a vývozních cen. Jinak nás žádná další domácí data nečekají. Eurokoruna by se měla držet od 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna pak v pásmu 25,85 až 25,90 USDCZK.

Dolar má za sebou tedy zvrat od zisků směrem k jejich umazání. Aktuálně se obchoduje na 1,061 EURUSD.

Byť se zdálo, že inflační data, která předčila očekávání, podpoří americkou měnu, nestalo se. Tamní inflace, která v lednu vykázala +2,5 % oproti +2,4 % dle odhadů, nestačila na to, aby dolar pokračoval v ziskové jízdě.

Pokračování výpovědi guvernérky Yellenové nepřineslo žádné nové informace, které by popohnaly dolar, tudíž se někteří investoři vrhli na vybírání zisků. Tím pádem tzv greenback umazal předchozím část černých čísel.

Dnes se nedočkáme žádných klíčových fundamentů, které by včerejší vývoj mohly zvrátit. I tak se ale můžeme těšit na týdenní změnu žádostí o podporu v nezaměstnanosti či na nové zahájené stavby domů.

Eurodolar by se měl dnes pohybovat od 1,057 až 1,065 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter