Dolar pod mírným výprodejním tlakem proti euru, procyklickým měnám i v dolarovém indexu. Euro se posouvá nad 1,1850 EURUSD. Koruna před rozhodnutím ČNB zůstává v mírném zisku pod 25,45 za euro.

RoklenFx: Singer chce korunu nad 27,00 aspoň do poloviny 2016

Česká koruna se k euru stále drží na dostřel úrovně 27,00, a jak to vypadá, nemíní se jí prozatím vzdát. Posílit nemá v tuto chvíli kam, neboť to vypadá, že ČNB je ve svém odhodlání bránit úroveň svého kurzového závazku zcela odhodlaná. Jak o víkendu potvrdil guvernér centrální banky Miroslav Singer, bude tak činit minimálně do půlky roku 2016. Uvidíme, jak tuto zprávu vstřebá koruna, nicméně nejedná se o nic překvapivého a tak očekáváme, že i dnes bude obchodování klidné těsně nad hladinou 27,00 EURCZK.

Zásah ČNB na koruně: Singer hájí půlku 2016, Michl by ukončil

Českou měnou nezahýbala ani dávka ekonomických dat. ČSÚ dnes informoval o vývoji červencové průmyslové výroby, jejíž růst zpomalil na téměř poloviční tempo. Tahounem zůstává automobilový sektor a růst celkových zakázek zajistila poptávka ze zahraničí, zatímco ta domácí klesla. Naopak, růst stavební výroby v červenci výrazně zrychlil.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Dolar minulý týden proti euru posílil až k úrovni 1,1100 poté, co mu výrazně pomohla holubičí ECB. V pátek odpoledne něco ze svých pozic odevzdal po smíšených datech z trhu práce. Tvorba pracovních míst mimo zemědělství za srpen skončila zklamáním, nicméně výrazně výše bylo revidováno číslo za předchozí měsíc. Dnes je v USA svátek, a tak obchodování bude klidnější.

Bolehlav pro Fed: Propad nových míst. Ale nižší nezaměstnanost

Postupně očekáváme zvýšenou volatilitu s blížícím se zasedáním Fedu a vnímáním, zda poroste, nebo bude klesat pravděpodobnost růstu sazeb již nyní v září. Dnes ráno byla zveřejněna německá průmyslová výroba za červenec, která proti očekávání +1,1 % skončila „jen“ 0,7% růstem, i tak nejsilnějším od začátku roku. V tento okamžik se eurodolar obchoduje kolem úrovně 1,1150 EURUSD

Newsletter