RoklenFx směna nově na Peníze.cz

Bezkonkurenční kurzy, víceměnový účet bez poplatků, příchozí a odchozí platby zdarma a transparentní podmínky. To vše nabízí online směnárna RoklenFx, která je nově také na webu Peníze.cz.

Unikátní online směnárnu spustila finanční skupina Roklen na začátku letošního roku. Od svého spuštění zprostředkovala víc než čtyři tisíce transakcí v celkové hodnotě přesahující dvě miliardy korun. „I když jde o zajímavá čísla, potenciál trhu je minimálně o řád vyšší. Proto jsme se rozhodli spojit se silným partnerem, který nám pomůže oslovit co nejširší skupinu nových klientů, kteří mají o naše služby zájem,“ říká Radim Krejčí, Managing Director finanční skupiny Roklen. „Věříme, že největší český portál o financích Peníze.cz, který měsíčně navštíví více než 1,25 milionu auditovaných čtenářů, hledajících informace o finančních produktech a službách, nám pomůže našeho cíle dosáhnout,“ dodává. Internetová směnárna RoklenFx je tak od dnešního dne dostupná také na adrese smenarna.penize.cz.

„Od spolupráce se skupinou Roklen si slibujeme další rozšíření služeb, které svým čtenářům na Peníze.cz nabízíme. Ačkoliv základem našeho úspěchu i nadále zůstává výborná práce redakčního týmu, stále větší důraz věnujeme servisu – kalkulačkám, produktovému srovnání, bezplatnému poradenství či nabídkám práce nebo realit. Online směnárna je tak dalším logickým krokem v budování přidané hodnoty, kterou web Peníze.cz čtenářům přináší,“ popisuje důvody spolupráce Martin Vlnas, ředitel vydavatelství Partners Media, provozovatele webu Peníze.cz.

Internetová směnárna nabízí klientům levnější alternativu směny peněz, než na jakou jsou zvyklí v bankách či kamenných směnárnách. Cenu za směnu včetně marže zná klient dopředu, a může se tak rozhodnout, zda je pro něj využití online směnárny výhodné. „Prostřednictvím naší aplikace získávají klienti de facto přímý přístup na devizový trh. Zkontrolují si například podle Bloombergu aktuální kurz na mezibankovním trhu, přičtou si k tomu naši marži, která je dopředu jasně daná, a obchod je uzavřený,“ popisuje službu Radim Krejčí, managing director finanční skupiny Roklen. Oproti bankám, které si běžně účtují až dvě procenta z každé platby, je poplatek minimální – 0,06 až 0,18 procenta v závislosti na objemu směňovaných prostředků.

Online směnárnu na Peníze.cz můžou využívat firmy, drobní podnikatelé i privátní klienti, kteří vydělávají v zahraničí nebo naopak peníze do zahraničí často posílají. Jediným limitem je minimální výše jedné transakce – 1000 eur. Stačí si jednoduše založit účet, na kterém je možné mít až osm světových měn. Peníze pak můžou klienti posílat do více než dvou stovek zemí až ve třiceti různých měnách.

Newsletter