RoklenFx: Směr koruně může dát průlom 27,30

Dnešní zasedání centrální banky nemá na pořadu měnové otázky, ale nelze vyloučit opětovný komentář ke kurzu koruny. Ta se ke konci včerejšího dne mírně propadla a zavírala na denním minimu. Je vidět, že trhu chybí vůle a ochota otestovat ČNB a jít do tohoto prohraného boje, zatím. Dnešní ráno se tak koruna obchoduje s nepatrnou ztrátou 0,05 % na úrovni 27,28 EURCZK. Prozatím tak zůstává v pokračujícím úzkém rozpětí a teprve průlom 27,3 EURCZK může vyvolat nový moment.

Pro dolar bude dnes opět zajímavý den a americká data z dnešního odpoledne mohou konečně zastínit pokračující dávky zpráv z Řecka. Dolar nabral sílu proti euru již včera po silných datech z amerického trhu práce a na trh se vrátila sázka na pohyb sazeb v září. To vše pokud se zklidní situace s Řeckem, kde včerejší vystoupení premiéra a jeho doporučení „ne“ v nedělním hlasování vrátilo situaci na začátek týdne.

Napětí před referendem – Řecko ONLINE

I přesto se ale dnešními daty může dolaru podařit otestovat svá týdenní maxima z pondělního rána tj. 1,05 EURUSD. Po ranním evropském otevření se dolar obchoduje na 1,1070 EURUSD a mírně ztrácí proti včerejšímu závěru.

 

Newsletter