RoklenFx: Soukromá spotřeba Američanů by neměla překvapit

Dnešní ráno koruna navazuje na páru se společnou evropskou měnou na své včerejší rozmezí 27,02 až 27,03 EURCZK. Na páru s dolarem se aktuálně nachází na hladině 24,18 USDCZK.

Včerejší den se nesl ve znamení dat ze zpracovatelského průmyslu. Jako první přišel index PMI daného sektoru, a to z České republiky. Bohužel, data neskončila kdovíjak pozitivně. Ukazatel vykázal již šestý pokles v řadě, což jej dostalo na 40měsíční minimum odpovídající 49,3 bodů. Později byl zveřejněn červencový přebytek rozpočtu, jenž dosáhl opět rekordních hodnot od roku 1993. Ke konci července činil přebytek státního rozpočtu 75,6 miliard korun.

V dnešním rozpisu událostí pro Českou republiku bohužel nenajdeme žádnou položku. Eurokoruna by se proto měla i nadále držet v rozmezí 27,02 až 27,035 EURCZK. Dolarkorunu bychom pak viděli v pásmu 24,11 až 24,24 USDCZK.

Dolar po včerejším velice mírném zpevnění je dnes ráno opět o trochu slabší. Eurodolar aktuálně najdeme na úrovni 1,118 EURUSD.

Index PMI byl reportován i v Německu, eurozóně a USA. V prvním případě jsme se dočkali mírného růstu na 53,8 b. a ve druhém na 52 bodů. V posledním výsledek setrval na 52,9 bodech. Ve Spojených státech byl navíc zveřejněn index ISM zpracovatelského průmyslu, který však skončil poklesem na 52,6 bodů.

Dnešní dění bude poměrně slabé. Z USA se dočkáme osobních příjmů a výdajů za červen, které by měly v obou případech vykázat meziměsíční růst 0,3 %, přičemž poslední reportované číslo bylo 0,2 %, respektive 0,4 %. S ohledem na již reportovaná data týkající se HDP by nás neměla dnešní čísla překvapit.

Eurodolar by se dnes měl pohybovat od 1,111 do 1,124 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter