RoklenFx: Strach na maximu. Jak moc přispěje dnešní Fed?

Středu zahajuje koruna po oslabení z předchozích dní na 27,048 EURCZK. V případě dolarkoruny byl pozorován ten samý trend, který devizovou dvojici dostal na 24,11 USDCZK.

Během včerejška nepřišla z české ekonomiky žádná data, přičemž dnešek bude naprosto stejný. Eurokoruna by se tak mohla pohybovat od 27,035 až po 27,065 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla držet od 24,03 až 24,18 USDCZK.

Eurodolar se po včerejším zpevnění americké měny obchoduje na 1,121 EURUSD.

I přesto, že dnes bude zveřejněno rozhodnutí o amerických úrokových sazbách, investory zatím mnohem více tíží otázka brexitu. Možný odchod Spojeného království z EU se tak podepsal především na evropské měně, která včera výrazně oslabila jak vůči dolaru, tak i japonskému jenu a švýcarskému franku.

Hlavním důvodem obavy se ukázaly výsledky dalších průzkumů, které vyzněly pro odchod země z Evropské unie. Týkalo se to především šetření agentury YouGov, ORB a listu The Times. Vše pak umocnil britský bulvární deník The Sun, který Brity vyzval, aby příští týden hlasovali pro opuštění evropského bloku.

Z hlediska dat jsme se v úterý dočkali průmyslové výroby eurozóny, která v dubnu vykázala meziměsíční růst o +1,1 %, meziročně o +2 %. Z USA poté přišly květnové maloobchodní tržby. Ty se zastavily na +0,5 %, vyjma aut pak na +0,4 %.

Ve středu bude v rámci zahraničních fundamentů reportována obchodní bilance eurozóny, kde se za duben očekává přebytek 21,5 miliardy euro. Z USA pak vyjma večerního Fedu bude zveřejněn index cen výrobců, kde se za květen meziměsíčně počítá s růstem o +0,3 %, meziročně pak s propadem o -0,1 %.  Následovat bude průmyslová výroba, která by za tu samou dobu měla vykázat pokles o -0,2 %.

Eurodolar by se dnes měl držet v pásmu 1,115 až 1,128 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter