Dolar pod výprodejním tlakem. Oslabuje v dolarovém indexu i proti euru a procyklickým měnám. Polský zlotý a maďarský forint nehledě na posilující euro proti dolaru oslabují. Jediná koruna se posunula pod dnešní otevírací cenu směrem k 25,90 za euro.

RoklenFx: Suverénní dolar atakuje 1,116 za euro

Čtvrtek se nesl ve znamení intenzivního posilování dolaru. Na páru s eurem se dostal až k 1,116 EURUSD, ve dvojici s korunou pak na 24,19 USDCZK. Eurokoruna pevně sedí na 27,02 EURCZK.

Z domácí ekonomiky byl zveřejněn výsledek maloobchodních tržeb. Jak se ukázalo, Čechům chuť nakupovat rozhodně nechybí, jelikož ukazatel za srpen vykázal nárůst o 11,1 %, v očištěné podobě pak o 5,6 %.

Ze zahraničí je možné zmínit index PMI sektoru služeb eurozóny, který skončil na 49,6 bodech. Ze Spojených států pak byla klíčová týdenní změna počtu žádostí o podporu v nezaměstnanosti, která vykázala 249 tisíc.

Zítra bude nejsledovanější událostí změna zaměstnanosti v soukromém sektoru USA vyjma zemědělství.  Z Čech se pak dočkáme údajů z průmyslu, stejně tak bude zveřejněna změna devizových rezerv.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter