Evropské i americké výnosy klesají. Dolar se obchoduje ve ztrátě nad 1,0850 za euro. Koruna se obchoduje nad 25,35 za euro.

RoklenFx: Švýcarský frank je nejslabší od lednového šoku

Ani slabší data o inflaci nedokázala pohnout klidnými vodami na koruně a letní sezóna nadále drží českou měnu v sevření. Výsledkem je téměř nulová kolísavost za poslední týden a koruna dále sedí na 27,03 EURCZK. S návratem investorů koncem měsíce je potřeba mít na paměti dnešní data, protože z pohledu obchodníků bude platit, že tato čísla mohou podlomit myšlenku ataku na hranici 27,00 a spíše dodávají ČNB dostatek munice. Poslední komentář z minulého zasedání ČNB, kde se říká, že centrální banka bude nadále používat směnný kurz, spíše než nestandardní nástroj negativních sazeb, navíc vybízí k riziku posunu zakotvení a oslabení koruny, pokud následující data o inflaci v příštích měsících potvrdí negativní trend.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

ČNB: Inflace mírně pod prognózou, na vině jsou potraviny

Růst cen zpomalil. Pro ČNB argument pro udržení intervence

Euro se dnes vezlo na vlně růstu a od pátku drží silnější moment. Koncem dne se nachází poblíž svého denního maxima 1,0980 EURUSD a minimum zpráv z trhu nedalo šanci na otočení tohoto mini-trendu. Z měnového trhu tak dnes stojí za pozornost oslabení švýcarského franku proti euru na jeho nejslabší hodnotu od opuštění zakotvení v lednu. EURCHF se dnes obchoduje na 1,0826 a euro roste o 0,4%.

Silný frank strhl švýcarskou centrální banku do ztráty

Newsletter