Na devizových trzích je patrní rizikově averzní nálada projevující se v silnějším dolaru. Ten proti euru testuje hranici 1,1700 EURUSD. Risk-off sentiment oslabuje měny regionu. Koruna se posunula k úrovni 25,40 za euro.

RoklenFx: Ticho před bouří jménem Fed Minutes?

Středa se na devizových trzích nesla opět ve prospěch dolaru. Byť jeho zisky nebyly kdovíjak velké, na páru s eurem se posunul na úroveň 1,113 EURUSD. V případě koruny jsme rovněž pozorovali zpevnění americké měny až na 24,27 USDCZK.

Dnes dominovala americká data. Jako první byl zveřejněn index cen výrobců PPI za leden, který meziměsíčně skončil na 0,1 %, meziročně pak klesl o -0,2 %. Následovala lednová průmyslová produkce, která dosáhla 0,9 %. Z realitního trhu byly reportovány stavební povolenky a nově zahájené stavby domů. V prvním případě čísla ukázala 1202 tisíc povolenek, ve druhém 1099 zahájených staveb.

Ve večerních hodinách bude reportován zápis z lednového zasedání měnového výboru Federálního rezervního systému, tzv. Fed Minutes. Tento dokument by měl přiblížit, jak probíhalo hlasování o aktuální podobě americké úrokové politiky a jak se vedení centrální banky dívá na ekonomický vývoj země.

Co se týče eurokoruny, ta se drží kolem horní hranice pásma 27,02 až 27,03 EURCZK.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter