Americké výnosy rostou. Dolar se po pátečních dat z trhu práce obchoduje pod 1,0800 za euro. Měny regionu v závěru minulého týdne oslabily. Koruna reagovala na silný dolar nejméně citlivě a obchoduje se nad 23,75 za euro.

RoklenFx: Ticho před bouří?

Dnešní den nebyl na devizových nijak výrazně bouřlivý. Eurokoruna se po většinu času držela v rozmezí 27,02 až 27,025 EURCZK (viz graf č.1).  V případě dolarkoruny byla aktivita mírně větší. Pár v odpoledních hodinách zaznamenal silný propad dolaru až pod hranici 24,78 USDCZK, který byl však poté umazán. Aktuálně se obchoduje na 24,86 koruny za dolar (viz graf č.2). Eurodolar tento pohyb zaznamenal také. Krátké oslabení americké měny dostalo devizovou dvojici až k 1,091 EURUSD, aby se poté dostal na 1,087 dolaru za euro (viz graf č.3).

Co se týče českých dat, dnes proběhla úspěšná aukce státních dluhopisů, během které byl krátký dluhopis upsán na horním limitu odhadu (10 mld. CZK) za negativní úrok. Solidní poptávka byla zaznamenána i po ostatních dvou nabízených dluhopisech se splatností v roce 2025 respektive 2027. V rámci Spojených států je možné zmínit například prodeje nových donů za prosinec, které skončily na 544 tisících, což je oproti očekávání na 500 tisících zlepšení.

Během dne jsme pozorovali zlepšení na ropě, která s sebou v předchozích seancích stahovala dolar. I přes zajímavý růst jsme však neevidovali žádný výraznější vliv na americkou měnu. Hlavním fundamentem dne tak zůstává večerní rozhodnutí o amerických úrokových sazbách doplněné o zhodnocení aktuální situace největší ekonomiky světa.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter