RoklenFx: Tlak na ČNB roste, koruna slábne na 27,06 k euru

Koruna včera mírně oslabila a ráno vyhlížela číslo dnešního dne, jímž byl údaj o inflaci za srpen. Potvrdil se další pokles spotřebitelských cen, respektive jeho zesílení na 0,2 procenta v meziměsíčním srovnání z -0,1 procenta v červenci. V meziročním měřítku se tempo inflace snížilo z 0,5 procenta na 0,3 procenta, ačkoli trh očekával 0,4procentní růst cen.

Čerstvý vývoj cenové hladiny trh nešokoval, nicméně klesající tempo inflace není dobrou zprávou především pro ČNB, jelikož se vzdaluje jejímu 2procentnímu cíli. Roste tím pravděpodobnost prodloužení trvání intervenčního režimu. To by mohlo na čas korunu dostat pod tlak a mírně ji oslabit. Česká měna se k euru od rána pohybuje až poblíž 27,06 EURCZK.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Dolar dobyl své veškeré ztráty zpět a v rámci dopoledne zpevňuje na 1,1188 EURUSD. Dnešek je na důležitá data z obou břehů Atlantiku prázdný, a proto očekáváme technické obchodování pod taktovkou spekulací, zda Fed příští týden přistoupí k utažení měnové politiky či nikoliv. Zajímavé statistiky začnou chodit až zítra a v pátek, a tak si eurodolar nejspíš dopřeje pro dnešek částečného oddychu.  

„ČNB zvolí raději ještě silnější intervence, než záporné sazby“

Newsletter