RoklenFx: Trend pokračuje. Dolar poblíž 14letých maxim

Pondělí na devizových trzích nepřineslo žádné větší překvapení. Dolar se vůči euru drží poblíž 14letých maxim (aktuálně 1,043 EURUSD), koruna pak na spodní hranici intervenčního pásma 27,02 EURCZK.

Na trzích jsou nadále patrné dozvuky rozhodnutí Fedu z minulého týdne ohledně zvýšení sazeb a dlouhodobé predikce. V rámci hlubší analýzy se všeobecně čeká, že další akce v rámci tzv. úrokové normalizace přijde nejdříve až za šest měsíců.

Průzkum: Fed znovu zvedne sazby až za šest měsíců

Co se týče dnešních dat, zmínit je možné německý index Ifo podnikatelské nálady. Ukazatel se v prosinci zvýšil z předchozích 110,4 bodu na 111. Za těmito čísly stojí všeobecně silný konec roku německé ekonomiky, která profituje z toho, že ji nikterak neovlivňuje žádná z „rozbušek“ posledních dní, jako je například výsledek italského referenda či zvolení Donalda Trumpa.

Pozitivní výhled pak podpořila i samotná německá centrální banka, která předvídá ještě další zrychlení hospodářského růstu, a to hned během prvního kvartálu 2017. Hlavním motorem má být průmysl, který čerpá z pozitivní podnikatelské nálady, přispět by rovněž měla i spotřeba domácností.

V rámci USA jsme se pak dočkali indexu PMI segmentu služeb. V tomto případě byl naopak pozorován pokles, a to z 54,6 bodu na 53,4.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter