Dolar po odstoupení Bidena krátce oslabil k 1,0900 za euro. Část ztrát poté smazal. Americké výnosy klesají. Koruna se proti euru obchoduje bez výraznější změny pod 25,25. Proti dolaru krátce zpevnila pod 23,15.

RoklenFx: Trump dolar moc nepotěšil. Aktuálně 1,063 EURUSD

Eurokoruna zahájila čtvrtek na úrovni 27,024 EURCZK. Na páru s dolarem se nachází na 25,40 USDCZK.

Forwardové body v dlouhodobějším horizontu výrazně poklesly a trh již částečně počítá s uvolněním závazku na 27,00 EURCZK, a to možná i dříve než ve druhé polovině letošního roku.

Listopadové maloobchodní tržby překvapily výsledkem na 7,9 %, zatímco se čekal 4,9% růst. Dnes z české ekonomiky nepřijdou žádná data.

EURCZK by se dnes měl držet v pásmu 27,01 až 27,04. USDCZK by se pak měl pohybovat v pásmu 25,34 až 25,46.

Dolar včera nejprve zpevnil až k 1,046 za euro, a to díky očekávání ohledně Trumpovy tiskové konference. Ta však poměrně zklamala, tudíž americká měna oslabila zpět nad 1,050 EURUSD. Aktuálně se nachází na 1,063 dolaru za euro.

Investoři očekávali, že 45. prezident USA prozradí něco o své budoucí politice, především pak ve spojitosti s očekávanou fiskální expanzí či s osekáním daní. Žádná taková informace však nepřišla, tudíž americká měna nezískala potřebnou podporu prorůstového fundamentu.

Z Evropy se dnes dočkáme průmyslové výroby, o něco později bude zveřejněn zápis z posledního zasedání ECB.

V Americe mají dnes proslov předsedové Fedu Evans a Harker, kteří budou hovořit o případném dalším pozvolném navyšování úrokových sazeb. Do toho navíc bude zveřejněna týdenní změna nových žádostí o podporu v nezaměstnanosti.

Eurodolar se bude pohybovat od 1,059 až 1,067 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter