RoklenFX: Týden před Fedem dolar startuje „jízdu“

Dnešní den byl z hlediska obchodování poměrně klidný. Eurokoruna je opět beze změny kolem hranice 27,02 EURCZK. Na páru s dolarem jsme pak pozorovali posílení americké měny až na úroveň 24,70 USDCZK.

Z hlediska dat byl dnešní den nezajímavý a stejného scénáře se dočkáme i zítra. Sentiment obou páru se tak ponese i nadále ve znamení hlavních fundamentů, mezi které patří intervence ČNB na úrovni 27 korun za euro a očekávání změny americké úrokové politiky. Právě druhý zmiňovaný případ bude objasněn přesně za týden, kdy Fed rozhodne o tom, zda své sazby zvýší, či je ponechá na tzv. úrovni technické nuly.

Na ten samý fundament reaguje i eurodolar, který se vyvíjí ve prospěch amerického dolaru. Pár se během dnešního dne propadl až na 1,0935 EURUSD.

Z hlediska dat je možné zmínit americké ceny importu, které se za listopad meziměsíčně snížily o 0,4 % při očekávání na -0,8 %. Meziročně se pak propadly o 9,4 %. Ceny exportu pak meziměsíčně klesly o 0,6 %, přičemž meziročně o 6,3 %. Dále byly zveřejněny týdenní žádosti o podporu v nezaměstnanosti, které stouply na 269 tisíc při očekávání na 270 tisících.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

 

Newsletter