RoklenFx: Udrží si dolar čtvrtý den zisků?

Americký dolar zažívá během tohoto týdne spanilou jízdu. Od pondělí se mu na páru s eurem podařilo zpevnit až na současných 1,086 EURUSD. V případě dolarkoruny tomu bylo rovněž tak. Devizová dvojice se posunula až na 24,91 USDCZK. Eurokoruna je poněkud klidnější. Aktuálně se nacházíme v pásmu 27,05 až 27,06 EURCZK.

Během včerejšího dne byla americká měna podpořena dvěma fundamenty. Prvním byl únorový výsledek z amerického trhu práce podle šetření agentury ADP. Reportovaná čísla byla výrazně lepší, což odpovídá 214 tisícům nově vytvořených pracovních míst, přičemž očekáváno bylo „pouze“ 190 tisíc. Tato statistika tak pozitivně naladila očekávání ohledně oficiálních dat amerického ministerstva práce, která budou zveřejněna v pátek.

V rámci Evropy byl klíčový projev člena vedení ECB Benoita Coeurého. Ten řekl, že problémy evropského bankovního sektoru nejsou dílem politiky Evropské centrální banky, a to především zavedením záporných depozitních sazeb. Dle jeho slov jsou banky tento krok schopny kompenzovat větším objemem úvěrů a nižšími úrokovými náklady. Tímto tvrzením tak opět přiživil představu o tom, že ECB na svém březnovém zasedání opět uvolní svou, již tak dost uvolněnou, měnovou politiku.

Dnes nás v rámci starého kontinentu čeká smršť únorových indexů PMI sektoru služeb, který bude uveden především v Německu a eurozóně. Ve Spojených státech se pak dočkáme rovněž indexu PMI, ale také lednových továrních zakázek, kde se čeká růst na 2,1 %, a indexu ISM aktivity ve službách, kde predikce pracuje s poklesem na 53 bodů.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet od 27,035 až po 27,07 EURCZK. Dolarkoruna by se mohla pohybovat od 24,85 až 25,00 USDCZK. Eurodolar by bylo možné pozorovat v pásmu 1,080 až 1,092 EURUSD.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter