RoklenFX: Udrží si euro včerejší zisky?

Středu zahajuje česká koruna na úrovni 27,07 EURCZK. Klid posledních dní bude dnes pravděpodobně pokračovat. Z české ekonomiky nebudou opět zveřejněna žádná data. Rozmezí, kde by se mohla koruna vůči euru pohybovat je od 27,06 až 27,10 koruny za euro. Na páru s dolarem pak 23,75 až 23,95 USDCZK.

Dolar na páru s eurem startuje od úrovně 1,1352 EURUSD. Během včerejška si evropská měna připsala zisky, a to díky slušným údajům z regionální ekonomiky a výrokům činitelů Evropské centrální banky, které naznačily, že další uvolňování měnové politiky by v nejbližší době nemuselo být na pořadu dne.

Vítězové a poražení finanční krize? Napoví ECB

Čtvrtletní údaje ECB ukázaly, že banky v zemích platících eurem zmírnily během posledních několika měsíců své požadavky pro poskytování úvěrů více, než se čekalo. ECB by tudíž alespoň tento týden nemusela považovat za nutné rozšířit svůj program nákupů cenných papírů.

Člen Rady guvernérů ECB Christian Noyer pak již v pondělí prohlásil, že parametry programu takzvaného kvantitativního uvolňování jsou nastaveny dobře a není nutné je upravit. V podobném duchu se před ním vyjádřil guvernér rakouské centrální banky Ewald Nowotny, který naznačil, že je třeba přemýšlet i o jiných způsobech na podporu ekonomiky eurozóny.

Během dnešního dne nebudou zveřejněna žádná evropská ani americká data, která by měla mít na vývoj kurzu jakkoliv výraznější vliv. Rozmezí pro eurdolaru by se pro dnešek mohlo pohybovat od 1,1333 až 1,1375 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter