RoklenFx: Usnadní dnešní data rozhodnutí Fedu?

Koruna včera posílila a vypadá to, že se na současných úrovních kolem 27,05 EURUSD bude chtít zase nějaký čas udržet. Robustní fundamenty ji zatím nepouští daleko od úrovně 27,00. Dnešek je bez významných dat z tuzemské ekonomiky a tak čekáme technické obchodování kolem současných úrovní.

Dolar včera umazal část svých ztrát, nicméně jeho pohyb je do zasedání Fedu spíše nevyzpytatelný. Hlavní obchodování se odehrává pod taktovkou očekávání, zda Fed oznámí ve čtvrtek zvýšení sazeb, nicméně spousta hráčů na trhu už sází na to, že k tomu dojde až v prosinci či později, a to drží dolar pod tlakem. Obchodování v tomto duchu čekáme i pro dnešek, eurodolar aktuálně obchoduje mírně pod 1,1300 EURUSD, zhruba 0,2 % ve prospěch dolaru.

Na co vsází investoři před jednáním Fedu?

Z důležitých dat bude dnes zveřejněn německý index ZEW hodnotící důvěru investorů v tamní ekonomiku, v USA pak maloobchodní tržby a podnikatelská nálada ve státě N.Y. Dopad na kurz budou mít však zprostředkovaně přes jejich vliv na rozhodnutí americké centrální banky. 

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Newsletter