RoklenFx: Útlum průmyslu zesílil obavy o Čínu

Koruna se dnes ráno drží na úrovni kolem 27,08 EURCZK což je o tři haléře po úvodem v úterý. Může za tím být lehká nervozita, panující před zítřejším zasedáním ČNB. Vzhledem k tomu, že se zvyšují spíše protiinflační rizika, očekáváme holubičí komentáře od členů bankovní rady a tedy další tlak směrem oslabení koruny. Dnes by na trhu mělo vládou t spíše technické obchodování kolem současných úrovní.

Dolaru se podařilo posílit až do těsné blízkosti hranice 1,1100 EURUSD a v tuto chvíli obchoduje u 1,1150 EURUSD. Byť zatím nedošlo k faktickému růstu sazeb v USA, dolar stále těží z možnosti jejich brzkého růstu.

Z dat budou dnes zveřejněny indexy nákupních manažerů za eurozónu a za Německo, ale asi zajímavější bude projev D. Lockharta ve večerních hodinách o ekonomice. Očekáváme, že dnešek bude opět hrát spíše ve prospěch dolaru.

Čínský průmysl: sedmý měsíc poklesu, šestileté dno

Ráno přišla další zchlazující statistika z čínského průmyslu. Aktivita v něm klesá sedmým měsícem v řadě a dostala se na dno od března roku 2009. Ke statistice se přidaly nové odhady Asijské rozvojové banky nebo Barclays, snižující výhled růstu čínské ekonomiky v letošním a dalších letech.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

 

Newsletter