RoklenFx: Velký zvrat na koruně. Prolomeno 27,06 za euro

I přesto, že pondělí na devizových trzích ze začátku vypadlo lehce nudné, situace se v odpoledních hodinách změnila. Výrazný poskok byl pozorován především na eurokoruně, kde jsme se z pásma 27,03 až 27,035 EURCZK posunuli až nad 27,06 koruny za euro. Aktuálně česká měna část ztrát umazala a konsoliduje v pásmu 27,045 až 27,05 EURCZK.

Možným důvodem tohoto pohybu byla obchodní aktivita, a to proto, že se pomalu dostáváme do dividendové sezóny. V tu dobu obvykle nastává odliv peněz z České republiky, což působí na oslabování koruny.

V případě dolarkoruny se dařilo americké měně, což pár dostalo až na 23,77 USDCZK. Eurodolar nejprve spadl až pod 1,137 EURUSD, ovšem v průběhu dne jsme se opět přehoupli na 1,138 dolaru za euro.

Z české ekonomiky jsme se nedočkali žádných dat. V eurozóně byl reportován index cen výrobců ze únor, který skončil meziměsíčně propadem o -0,7 %, meziročně pak o -4,2 %. Obě čísla zaostala za predikcí o 0,2 procentního bodu.

Ze Spojených států přišly objednávky zboží dlouhodobé spotřeby, které ve druhém měsíci letošního roku spadly o -3 %, v jádrovém vyjádření pak o -1,3 %. Následovaly průmyslové objednávky, které v únoru poklesly o -1,7 %.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter