RoklenFx: Věří podnikatelé a spotřebitelé české ekonomice?

Dnešní den zahajuje eurokoruna v pásmu 27,02 až 27,03 EURCZK, kam během včerejška spadla z hodnot až nad 27,08 koruny za euro. V případě dolarkoruny se nacházíme na 24,55 USDCZK.

Během včerejška byly reportovány průmyslové ceny měřené indexem cen výrobců PPI. Ukázalo se, že sledovaný ukazatel v lednu meziměsíčně klesl o -1,6 %, meziročně pak dokonce o -3,4 %. Obě čísla jsou o poznání horší než očekávání, ovšem drží se v rámci trendu evropských průmyslových cen, který je stále ovlivněn především padající cenou ropy a pohonných hmot. I přesto, že je tento fakt pro průmyslníky v podstatě pozitivní, působí zároveň na slabý hospodářský výkon USA a Číny, což poté ovlivňuje i podniky v rámci Evropy, které úzce spolupracují s těmi českými.

Dnes nás čeká důvěra v českou ekonomiku za leden. Předchozí čísla ukázala rostoucí trend, který byl podpořen především dobrou hospodářskou kondicí země. Na základě toho by aktuální data mohla vyznít v tom samém duchu.

Rozmezí pro eurokorunu by se mělo držet od 27,02 až po 27,04 EURCZK. V případě dolarkoruny bychom se mohli nacházet v pásmu 24,45 až po 24,65 USDCZK.

Eurodolar dnešní den zahajuje na 1,101 EURUSD. Během včerejška byla uvedena důležitá data z Německa. HDP země meziročně skončilo dle očekávání na +1,3 %, po sezonním očištění +0,3 %. Německý index IFO reflektující podnikatelskou důvěru za únor se naopak propadl již třetí měsíc v řadě až na 105,7 bodů, což je nejhorší výsledek od prosince 2014.

Dnes nás čekají především data z USA. Jako první přijde index PMI ve službách, kde se čeká mírný nárůst na 53,2 bodů. Následovat bude prodej nových domů za leden, přičemž konsensus ukazuje propad o -4,4 %.

Eurodolar by se měl držet od 1,104 až po 1,108 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem 

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter