RoklenFx: Výnosy bondů včera srazily dolar. Dnes je opět při síle

Na domácí půdě klid, ovšem dolar jak na houpačce. Zpevnění americké měny mající původ v politické nejistotě vydrželo i po většinu středy, ovšem těsně před otevřením amerických trhů se situace zvrátila. Dnes už dolar opět sílí.

Koruna tak začíná čtvrtek na 27,021 EURCZK. Na páru s dolarem se obchoduje kolem 25,31 USDCZK.

K volatilnějšímu obchodování CZK nikterak nepřispěl ani včerejší výsledek lednové míry nezaměstnanosti, která se oproti předchozím číslům vyšplhala až na 5,3 %. Tradičně tento údaj ale nemá v podstatě žádný vliv na devizový trh, tudíž si budeme muset počat na zítřejší inflaci.

Eurokoruna by se prozatím měla držet od 27,02 až 27,04 EURCZK. Dolarkoruna pak v pásmu 25,25 až 25,37 USDCZK.

Dolar během středy pokračoval v ziskovém trendu, který mu však vydržel pouze do otevření amerických burz. Poté s nástupem poptávky po dluhopisech USA, která srazila jejich výnosy, tzv. greenback umazal část předchozích zisků. Aktuálně se už eurodolar nachází opět silnější na 1,067 EURUSD.

Čtvrtek nebude z hlediska zahraničních dat nikterak bouřlivý. Dočkáme se například týdenní změny amerických žádostí o podporu v nezaměstnanosti či velkoobchodních zásob. Ve večerních hodinách pak promluví zástupce Fedu Charles Evans.

Eurodolar by se tak měl pohybovat od 1,060 až 1,074 EURUSD.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter