RoklenFx: Zisky z růstu ekonomiky jsou pryč, koruna zpět u 27,20

Koruna dnes ráno zahajuje na 27,20 EURCZK a tím odevzdává své včerejší několikahaléřové zisky, které nabrala po vynikajících datech o českém HDP za druhé čtvrtletí. Finální údaj přinesl další revizi směrem vzhůru na mezikvartálních 1,1 procenta a meziročních 4,60 procenta. Celkově ale mnoho důvodů pro oslabení koruny nevidíme a tak čekáme dnešní technické obchodování.

 

Dolar včera po vynikajících datech z amerického trhu práce (ADP report) a velmi špatných datech z Evropy (deflace) posílil. Zdá se, že dobrá data a navíc uklidnění v Číně, kde aktivita v průmyslu v podobě PMI indexů zastavila propad, vlévají dolaru život do žil. Dnes ráno hlavní měnový pár  obchoduje na úrovni 1,1140 EURUSD.

ADP: Soukromý sektor americké ekonomiky v září vytvořil 200 tis. míst

Spotřebitelské ceny v eurozóně klesly, tlačí je levné energie

Z důležitých ekonomických dat ta nejdůležitější přijdou až odpoledne z USA a to předstihový indikátor ISM z průmyslu. Vzhledem k posledním událostem ve světě očekáváme mírný propad. Celkově by to ale dolaru ublížit nemělo a zřejmě bude vyčkávat na číslo týdne a to nově vytvořená pracovní místa mimo zemědělství, jenž budou zveřejněna zítra.

Newsletter