RoklenFx: Zpečetí dolar třetí den ztrát?

Dolar začíná středu po včerejším oslabení vůči koruně na 23,78 USDCZK, na páru s eurem se pak nacházíme na 1,136 EURUSD. Eurokoruna se i nadále drží v intervenčním pásmu 27,02 až 27,025 EURCZK.

Po horších datech, která přišla minulý pátek z americké ekonomiky, tak dolar dnes zahájil třetí den oslabování. Nepodpořila ho ani včerejší data z oblasti stavebnictví, kde březnová statistika nově zahájených staveb domů skončila propadem o -8,8 %. Stavební povolenky za tu samou dobu pak meziměsíčně klesly -7,7 %.

V rámci eurozóny byl v úterý reportován ZEW index ekonomického sentimentu, který v dubnu skončil výrazně lepší, a to na 11,2 bodech. Původní očekávání bylo nastaveno na „pouhých“ 8 bodů. Verze indexu hodnotící současnou situaci německé ekonomiky se však propadla na 47,7 bodů, přičemž predikce pracovala s 50,8 body.

Dnes už přišel německý index cen výrobců, který meziměsíčně stagnoval, meziročně se pak propadl o -3,1 %. Ze Spojených států se odpoledne dočkáme březnových prodejů existujících domů, které by měly skončit meziměsíčním růstem o +3,5 %.

Rozmezí pro eurodolar by se dnes mělo držet od 1,131 až 1,142 EURUSD.

Během včerejška nepřišla z české ekonomiky žádná data a dnes se tento scénář bude opakovat. Dolarkoruna by se tak měla držet v pásmu 23,71 až 23,85 USDCZK. Eurokoruna by se měla obchodovat v rozmezí 27,02 až 27,03 EURCZK.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter