RoklenFx: Zvrat o 180 stupňů. Dolar při síle pod 1,140 za euro

Dnes ráno to ještě vypadalo, že zápis z posledního zasedání Fedu podřezal pod dolarem pomyslnou větev. Průběh dne však ukázal, že opak je pravdou. Americká měna se tak z úrovně nad 1,140 EURUSD dostala až na aktuální 1,138 dolaru za euro. V případě eurokoruny se nacházíme na 27,020 EURCZK, u dolarkoruny pak na 23,73 USDCZK.

Z české ekonomiky jsme se v ranních hodinách dočkali únorové průmyslové produkce, která skončila lepším růstem o velikosti 5,6 %. Následovala statistika ze stavebnictví, která ukázala meziroční propad o -2,3 %. Maloobchodní tržby pak v únoru skončily růstem o +8,5 %.

Později byla zveřejněna data ohledně intervencí ČNB. Banka v únoru použila celkem 17 miliard korun, aby kurz české měny uhájila na, resp. nad, úrovní 27,00 za euro. Od listopadu 2013, kdy byl intervenční režim zahájen, centrální banka použila v rámci svých zásahů zhruba 520 miliard korun.

Ze zahraničí stojí za zmínku panelová konference, které se bude konat těsně před půlnocí našeho času v americkém New Yorku. Vůbec poprvé se na akci tohoto typu představí jak současný zástupce vedení Fedu, konkrétně guvernérka Yellenová, společně s předchozími šéfy Benem Bernankem, Alanem Greenspanem a Paulem Volckerem. I přes nevšednost této události však nečekáme, že by především z úst Yellenové měly zaznít jakékoliv převratné informace.

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter