RoklenFx: Zvýší dnes Fed po devíti letech sazby?

Právě toto je otázka, která vtiskává trhům režim vyčkávání. Koruna se dnes ráno pohybuje na úrovni 27,10 EURCZK a při dnešku nenaplněném novými daty očekáváme technické obchodování kolem této úrovně. Dál od úrovně kurzového závazku mohou korunu držet doznívající slova člena bankovní rady ČNB Rusnoka, pravděpodobného příštího guvernéra ČNB, o koruně nad 27,00 k euru, dokud se inflace nepřiblíží 2% cíli.

Za rohem je ale jiná, dlouho očekávaná událost. Zvýší Fed po 9 letech sazby? To se dozvíme již dnes, ve 20:00 našeho času. Včera zveřejněná inflační data toto rozhodnutí nijak neulehčují. A trh je v odhadech velmi rozpolcen. Část trhu se domnívá, že „hike“ nastane už dnes, část očekává prosinec a možná i pozdější termín.

Tato nejistota zatím nenahrává dolaru a očekáváme nervózní obchodování po celý den. V tento okamžik se hlavní měnový pár pohybuje na úrovni 1,1295 EURUSD. Případné zvýšení bude pro něj dobrá zpráva. Jinak bude dnešek poměrně bohatý na makrodata z USA, jež by za normálních okolností přitahovala pozornost, nicméně dnes budou velmi pravděpodobně upozaděna, neboť veškerá  pozornost se ubírá k Fedu a dnešní data už na jeho rozhodnutí nejspíš nebudou mít vliv.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Newsletter