Ropa -4 %, dolar i akcie v červeném

Americké akciové trhy se dnes nenechaly inspirovat v Evropě, kde indexy po dvou dnech v červených číslech korigovaly ztráty a uzavřely v zeleném. Wall Street zahájila s mírnými ztrátami hlavních indexů a přes skromné snahy překročit nulu nakonec v záporu i končí: S&P 500 -0,2 %, DJIA -0,3 %, Nasdaq -0,1 %.

Začátek obchodování na trzích dnes poznamenaly další horší zprávy z čínské ekonomiky. Aktivita v čínském zpracovatelském sektoru podle nejnovějších údajů klesla v září nejníže za šest a půl roku a snížila se již sedmý měsíc za sebou. Růst zpracovatelského sektoru v USA zůstal v září na nejnižší hodnotě za téměř dva roky.

Čínský průmysl: sedmý měsíc poklesu, šestileté dno

Ztráty v rámci indexu S&P 500 vedl sektor surovin, který jako celek ztratil zhruba 2 procenta. Největší tlak na index Dow Jones pak vyvíjely akcie United Technologies -1,4 %, Caterpillar -2,1 % nebo -1,7 %.

Do ztrát se překlopily také ceny ropy navzdory původnímu růstu po zprávě o poklesu amerických ropných zásob o 1,9 milionu barelů za týden. Barel ropy Brent v závěru seance zlevnil o bezmála 3 procenta, americká WTI o téměř 4 procenta. Dolar dnes mírně oslaboval, vůči euru, které podpořil svým projevem šéf ECB Draghi, ztrácí v závěru 0,5 procenta na 1,118 EURUSD.

Draghi vyslal jasný signál. Posílit QE není problém

Zítřejší dávka dat z ekonomiky obsahuje nové žádosti o podporu v nezaměstnanosti, objednávky zboží dlouhodobé spotřeby a prodeje nových domů.  Šéfka Fedu Janet Yellen promluví na téma inflace a měnová politika. 

Newsletter