Americké výnosy i po slabé aukci 7letého bondu klesly. Dolar oslabila vinou komentářů z Fedu nad 1,1000 za euro. Měnám regionu pomohl slabý dolar a pokles výnosů. Koruna pod 24,30 za euro.

Růst volatility zasáhl i měnové trhy

Nejen akciové trhy, ale i trhy devizové byly během včerejšího dne zasaženy zvýšenou volatilitou. Zatímco obchodníci vybírali své zisky na dolaru, ten zaznamenal rapidní pokles vůči většině svých protějšků. Euro vůči dolaru vyšplhalo až na úroveň 1,24473, kde však narazilo na rezistenci prodejních příkazů, což vyústilo v jeho strmý pokles.

Jen vzrostl až na úroveň 117,913 vůči dolaru v důsledku zvýšené averze k riziku, posléze však taktéž jako euro zaznamenal pokles, až na hodnotu 119,638 jenu za dolar. V dnešním dni má nicméně japonská měna znovu nakročeno k dalším ziskům, a je blízko svým největším třídenním ziskům proti dolaru od dubna tohoto roku.

Japonská měna roste proti všem kromě jednoho ze svých 16 hlavních protějšků, zatímco měřítko volatility na devizovém trhu se přibližuje 15měsíčním maximům. „Zatímco averze k riziku stoupá napříč světovými finančními trhy, jen vstupuje do režimu korekce,“ řekl Yuji Kameoka, hlavní měnový stratég tokijské Daiwa Securities. Jen momentálně obchoduje na úrovni 119,348 za dolar.

Česká koruna po včerejším růstu dnes obchoduje v téměř nezměněné podobě jak vůči dolaru na 22,304 tak vůči euru na 27,587 koruny za euro. 

Newsletter