Krátké korunové sazby klesly. Koruna oslabila nad 25,40 za euro a nad 23,40 za dolar. Dolar proti euru zpevnil pod 1,0850. Americká výnosová křivky se napřimuje.

Růžová budoucnost FinTech

S ohledem na rostoucí složitost podnikových a zákaznických potřeb spolu se spletitými regulačními pravidly musejí finanční instituce počítat s využitím technologií více než kdy jindy. Finanční technologie, neboli FinTech, se neustále vyvíjí a nabízí například možnosti, které mohou způsobit vytvoření globální měny za účelem zajištění efektivních platebních vztahů. FinTech je průmysl, který čekají bezesporu vzrušující vyhlídky. To je důvod, proč každá společnost by měla mít strategii, jak využít výhody nové finanční technologické revoluce.

Očekává se, že v příštím roce by se využití nových technologií mělo rozšířit i do zbytku bank a družstevních záložen. Níže jsou uvedeny čtyři způsoby, jak by se finanční technologie mohly dále vyvíjet.

Asistence compliance

Banky čelí zvýšené regulaci a finanční instituce budou mít stále více práce ji dodržet. Hrozba mezinárodních podvodů a krádeží identit nadále vyvíjejí tlak na finanční instituce. To je důvod, proč firmy pokračují v hledání nových řešení, které jim pomohou se vypořádat s novými směrnicemi a dodržet předpisy v rámci jejich softwaru. I pro FinTech společnosti je problematika dodržování předpisů zejména v USA bolestivým bodem, který i nadále zůstává výzvou, a tak mnoho firem hledá způsoby, které jim pomohou tyto problémy snadněji překonat.

Vylepšené online nakupování

Vzhledem ke krádežím identity hledají spotřebitelé lepší možnosti online nakupování, které jim umožní provádět rychlé a bezpečné nákupy. Tento trh poroste stejně jako miliardové řady lidí, kteří budou v příštích letech online. Firmy se tak nyní snaží zjednodušit a zabezpečit on-line transakční prostředí jak pro prodejce, tak pro spotřebitele.

Spotřebitelé promýšlející svá finančních rozhodnutí

Spíše než nabídka více kapitálových úvěrových linek a nových kreditních karet se bude budoucnost točit kolem pomoci spotřebitelům činit lepší finanční rozhodnutí, povzbuzovat je, aby šetřili peníze a prezentovat jim více finančně zdravé a srozumitelné investiční strategie.

Společnosti jako NerdWallet nabízejí mnoho bezplatných poradenství a informací, jež mohou pomoci spotřebitelům se lépe rozhodovat o tom, jak utratit, půjčit, a ušetřit své peníze. To je užitečné zejména pro vzdělané mladší spotřebitele včetně studentů, kteří mohou uvažovat o půjčce a čelit tak v budoucnosti nepříjemné výši dluhu.

Rozmanité možnosti plateb

S rozšiřujícími se globálními on-line transakcemi musejí spotřebitelé a malí podnikatelé proniknout do širší škály způsobů, jak posílat a přijímat platby. Už to není jen o směnárně, vkladu na pobočce a PayPal, nové FinTech možnosti úplně mění procesy plateb. Například společnost Epiphyte angažující se v platebnímu styku využívá namísto různých národních měn bitcoin.

Společnost Statista předvídá, že investoři v Severní Americe utratí v roce 2017 téměř 20 miliard dolarů. Banky a další finanční organizace budou i nadále investovat do nových technologií s cílem uspokojit globální finanční výzvy a FinTech společnosti budou pokračovat ve svém zaměření na rozvoj efektivnosti a inovativních řešení pro finanční svět.

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Prosíme o Váš názor! Spustili jsme pro Vás portál Roklen24.cz v novém designu, s novým obsahem. Jak se Vám líbí? Odpovězte nám na několik otázek! Děkujeme!CHCI ODPOVĚDĚT

Newsletter