Rychlost desítek milionů za hodinu. Tak vydělávají nejbohatší

Někteří z nejbohatších lidí na planetě si vydělají za hodinu v průměru více než většina běžné populace za celý život. Takový šéf Amazonu Jeff Bezos si dle přepočtu aktuálního kurzu přijde na necelých 100 milionů korun za hodinu. Špatně na tom nejsou ani nejznámější celebrity. Miláček ženských srdcí George Clooney si například vydělá za hodinu hezkých 600 tisíc korun.

Hvězda sociálních sítí, Kylie Jenner, si podle výpočtu serveru Business Insider vydělá na průměrný americký roční plat asi za dvě a půl hodiny. Výpočet byl provedený podle odhadu amerického časopisu Forbes, který každoročně vydává žebříček nejbohatších lidí, sportovců nebo celebrit. Odpočtem čistého jmění z žebříčku roku 2017 od toho letošního pak vznikl odhad, kolik jednotlivá hvězda vydělá za jeden den, a ještě podrobněji za jednu hodinu. V případě miliardářů se tedy jedná o data mezi březnem 2017 a 2018 a u celebrit pak mezi červnem těchto let.

Jak lze vidět z nastíněných částek, většina cifer je pro „běžné smrtelníky“ doslova dechberoucí. Tři lidé si vydělali za jeden rok více než jeden milion dolarů za hodinu. Jednalo se o zakladatele Amazonu a Facebooku, tedy Jeffa Bezose a Marka Zuckerberga, ale také o dědičku a dceru zakladatele Wal-Martu Alice Waltonovou, která sice v ČR není příliš známou osobou, ale ve skutečnosti se jedná o 18. nejbohatšího člověka na světě. Pro lepší představu těchto astronomických částek, Bezos si za hodinu vydělá 157krát více něž průměrný zaměstnanec Amazonu za rok.

Těsně pod hranicí se objevili spoluzakladatel Googlu Larry Page a také proslulý investor Warren Buffett. Velmi dobře je na tom, co se týče hodinového příjmu, i vizionář Elon Musk. Ten si přijde na 685 tisíc dolarů, tedy v přepočtu na 15,2 milionu korun.

Číšník jako freelancer. Nejistota příjmů vede k depresi

Nejbohatší celebritou s hodinovou taxou 600 tisíc korun je George Clooney následovaný Kylie Jenner a Dwaynem „The Rock“ Johnsonem, pokud vyloučíme suverénního boxera Mayweathera, který si za rok vydělal o skoro 50 milionů více než Clooney. V těsném závěsu se pak nachází moderátorka talk show Ellen DeGeneres, basketbalista Lebron James a zpěvačky Taylor Swift či Beyoncé. Všechny tyto celebrity si dle výpočtu vydělají za hodinu více než většina lidí za jeden měsíc. Například Beyoncé si stále vydělá 6800 dolarů za hodinu, tedy kolem 150 tisíc korun.

Zcela špatně se podle žebříčku Forbes nedaří ani sportovcům. Ti mezi celebritami zaujali první, osmé a desáté místo, jmenovitě zmiňovaný boxer Floyd Mayweather a fotbalisté Lionel Messi a Cristiano Ronaldo. U druhého jmenovaného navíc můžeme čekat do příštího roku zlepšení výplatní pásky poté, co se přesunul do italského Juventusu Turín.

Když chalupa potřebuje opravit. Kde sehnat peníze?

Newsletter