Samsung uvede na trh samostatně fungující chytré hodinky

Samsung Electronics dokončuje vývoj samostatně fungujících chytrých hodinek, s nimiž bude možné telefonovat bez připojení k mobilnímu telefonu, uvedl The Wall Street Journal.

Dosavadní chytré hodinky musí mít napojení na mobilní telefon, aby mohly přijímat a vysílat hovory a vzkazy. Samsung podle WSJ jedná o prodeji takzvaných „hodinkofonů“ s nejmenovanými mobilními operátory v USA, Evropě a Koreji. Největší světový výrobce mobilních telefonů by měl dle zdrojů nový přístroj představit do července.

Přístroj má mít operační systém Tizen od Samsungu. Bude s ním možné nezávisle na jiném zařízení i fotografovat a pracovat s elektronickou poštou, má být vybaven monitorováním srdečních funkcí.

Chytré hodinky se staly novým fenoménem na trhu loni, kdy Samsung představil přístroj Galaxy Gear 2 a Galaxy Gear 2 Neo, které disponují senzory pro sledování zdravotních funkcí. Největší rivalové Samsung, Apple a Google se nyní zaměřují na oblast malých nositelných přístrojů, mimo hodinek je sledován především vývoj chytrých brýlí Google Glass.

Newsletter